FCI päästekoerte maailmameistrivõistlused Itaalias

Põgus tagasivaade 17.-21.augustil Itaalias Provaglio D'Iseo's toimunud FCI päästekoerte maailmameistrivõistlustele, mis toimusid FCI egiidi all IPO-R individuaalaladel esmakordselt. Kokku osales kolmel alal 78 võistlejat 17 riigist, samuti võttis osa üks võistleja, kes ei esindanud ühtegi riiki. Korraldajaks Itaalia rahvuslik kennelorganisatsioon Ente Nazionale della Cinofilia Italiana.
Võistluste kohtunikeks olid rahvusvahelised FCI IPO-R kohtunikud: maa-ala otsingus Petra Covic Horvaatiast, varingu otsingus Daniel Sedlak Tšehhist, jäljeajamises Danielle Richard Belgiast ning kuulekust ja osavust hindas Frans Jansen Hollandist.

Eestit esindasid kaks võistluspaari: maa-ala otsingus Monika Rusing saksa lambakoeraga Margman Luminosa ja varingu otsingus Margot Luukas hollandi lühikarvalise lambakoeraga Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern. Meeskonna kapteniks oli Mihkel Rikas ning rahvuslikku meeleolu lõid ja lippu aitasid kõrgel hoida kohapeale kaasa elama tulnud fänniklubi.
 
 
Kokkuvõttes kumbki Eesti tiim tulemuse saamiseks vajalikku punktisummat kokku ei saanud, mõlemal jäi otsinguosas ka üks kolmest figurandist leidmata, mis tähendab automaatselt, et koolitusalal jääb kvalifikatsioon saavutamata. Monika ja Minni sooritasid kuulekuse ja osavuse hindele hea 81 punktiga, kus soorituse üldmulje ja koostöö oli kindlasti väga heal tasemel ning suurem punktikaotus tuli distantsilt juhitavuse harjutuse ebaõnnestumise eest. Margot ja Roosi ei õnnestunud ka selles osasoorituses, sest soorituse ajal tabas neid staadionil mägedest alla tuhisenud marutuul ning nendes tingimustes tuli harjutustesse sisse eksimusi nii koeral kui ka koerajuhil. Loosiõnn ei andnud armu neile ka otsinguosas, sest viimasel võistluspäeval tõusid temperatuuripügalad taas üle 30 kraadi, mis koera sooritusele just palju kaasa ei aidanud.

Vaatamata kõigele jäid mõlemad võistluspaarid oma koerte tööga rahule ning teadmine, et koerte oskuste ja ettevalmistuse tase meid silmi maha lööma ei pannud, annab kindlasti julgust ning motivatsiooni ka edaspidi sellistel suurüritustel startida.
Võistlustel valitsenud olusid ilmestavad hästi koondtulemused, kus positiivsete tulemuste osakaal oli vaid 19,2 %, mis omakorda tähendab seda, et keskmiselt sai tulemuse vaid iga viies osaleja.

Tulemuste statistika alade lõikes:
Maa-ala otsing 36 osalejat, 7 tulemust
Varingu otsing 34 osalejat, 8 tulemust
Jäljeajamine 8 osalejat, 0 tulemust

Maa-ala otsingu maailmameistriks tuli Dagmar Baranova inglise springerspanjeliga Slovakkiast ning varinguotsingu maailmameistriks Sarolta Leckzki belgia lambakoeraga malinois Ungarist. Jäljeajamises jäi tiitel välja andmata.
Aga selline see päästesport oma olemuselt ongi - muutlik nagu elu koos kõikide oma põnevate keerdkäikude ja ettearvamatute olukordadega, mis pakuvad ootamatusi ning üllatusi igal sammul, tuleb olla ainult meister nendega kohanemises!

Pikemat ja meeleolukamat reisikirjeldust saab peagi lugeda Eesti Kennelliidu väljaande ajakirja "KOER" veergudelt. Eesti meeskond tänab siiralt kõiki, kes meile kaasa elasid ja pöidlaid hoidsid, samuti täname oma toetajaid, tänu kellele sai üritusel osalemine võimalikuks. Üritusel osalemist toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital KÜSK, Eesti Kennelliit, Politsei- ja Piirivalveamet ja Vabatahtlik Reservpäästerühm - suur-suur aitäh Teile kõigile!