Estonian Search Dogs Club

RK eksam 06.01.2023 tulemused

06.01.2023 rallikuulekuse eksam Tagadil

Klassid: RK1

Kohtunik: Karin Lassmann

Korraldaja: Eesti Otsingukoerte Klubi, Õie Soovik

Rallikuulekuse eksami protokoll on leitav siit!

Eksami pildigalerii on leitav siit!

Radade parimad:

Palju õnne kõigile eksami sooritamise puhul!

EKL Gala Show ja Aasta Koer 2022

Eesti Kennelliit autasustas pidulikul Gala Showl 2022.aasta parimad koerasportlasi.

Meil on suur rõõm esitleda 2022. aasta parimaid pääste alade IPO-R ja VP kategooriate võitjaid!

Pääste kategooria IPO-R parimad:

Foto Pille Saar

1. Monika Rusing ja Margman Luminosa

2. Piret Koor ja Margman Acapella

3. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern

4. Liis Kraut ja Margman Virsik

 

Veepääste kategooria VP parimad:

Foto Pille Saar

1. Aet Toose ja Zebulons Wick Rocks

2. Monika Rusing ja Margman Luminosa

3. Kersti Kuusk ja My Brand Discover The World

4. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern

Palju õnne kõigile eduka aasta puhul!

RPR parimate tunnustamine

Vabatahtlik Reservpäästerühm tunnustas 2022. aasta tublimaid päästerühma liikmeid, kus silmapaistvalt aktiivse tegevuse ja heade tulemuste eest said tunnustuse osaliseks mitmed meie koerajuhid!

Auväärse tiitli Aasta Koerajuht ja Aasta Koer 2022 pälvisid Liis Kraut ja saksa lambakoer Virsik
 
 
Aasta koerajuht ja koer
 
Eriauhinna Aktiivseim Nublu 2022 (koerajuht ja koer) saavutasid parimate uute tulijatena Angela Tiivel ja iiri punavalge setter Pärtel
 
 
Aktiivseim Nublu
 
Suure rühmaülese tunnustuse Parim Rühmakaaslane 2022 pälvis RPRi otsinguvaldkonna juht Marelle Kurvits
 
 
Parim rühmakaaslane
 
Palju õnne tublidele!

IRO TEST 2022 - tulemused lisatud!

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas Harjumaal 3.-4.septembril rahvusvahelise IRO testi, kus sai ennast proovile panna kolmel IPO-R alal.

Klassid:

  • RH-F B, A & V - jälg
  • RH-FL B, A & V - maa-alaotsing
  • RH-T V, A - varinguotsing

Kohtunikud:

Pavel Sabacky, Tšehhi
Digna Schoonenboom, Holland

Kohtunikukandaadid:
Kirsi Myöhänen, Soome
Kristyna Sedlakova, Tšehhi
Margot Luukas, Eesti

TULEMUSED TEST RESULTS (lingilt avaneb pdf)

IRO testi  tulemused/ list of results    03.-04.09.2022 Tuula, Harjumaa 
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Dog name Breed Doghandler Total Grade Result Place
RH-FL maa-ala otsing / area search RH-FL V                                    Kohtunik / Judge Digna Schoonenboom (A ja B)
Quick Deabei BC Kertlin Kallasmaa 88 91 179 H RH-FL V 1
Margman Qupido SLK Helen Kommussar 94 81 175 H RH-FL V 2
Allsaare Helavisa SLK Ene Sikk 83 91 174 H RH-FL V 3
Karolegotto Ocean To Ocean RVK Kristina Paaksi 90 81 171 H RH-FL V 4
RH-FL maa-ala otsing / area search RH-FL A                                  Kohtunikud / Judges Pavel Sabacky (A) & Digna Schoonenboom (B)
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 173 86 259 H RH-FL A 1
Margman Artist SLK Erki Muru 159 72 231 R RH-FL A 2
Margman Heston Harrington SLK Marika Reinol 150 57 - MR - -
Raven Darkholme Du Rocher Des Ducs HLK Karin Jagant 190   190 VH RH-FL A N  
RH-FL maa-ala otsing / area search RH-FL B                                    Kohtunikud / Judges Pavel Sabacky (A) & Digna Schoonenboom (B)
Noseworks Ukko SLK Kirsi Myöhanen 175 92 267 H RH-FL B 1
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 177 87 264 H RH-FL B 2
Margman Acapella SLK Piret Koor 174 90 264 H RH-FL B 3
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 180 83 263 H RH-FL B 4
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 163 92 255 H RH-FL B 5
Margman Virsik SLK Liis Kraut 119 81 - MR - -
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 121 70 - MR - -
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 94 74 - MR - -
RH-F jälg / tracking RH-F V                                                                    Kohtunik / Judge Pavel Sabacky (A & B)
Wunderstern Supernova SLK Anne Aasmaa-Erisalu 89 71 160 H RH-F V 1
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 64 71 - MR -  
Uni Oger Schloss SLK Viire Hints 15     - katkestas  
Briskness Unique BC Ritva Holmström 86   86 H RH-F V N  
RH-F jälg / tracking RH-F A                                                                    Kohtunikud / Judges Digna Schoonenboom (A) ja Pavel Sabacky (B)
Devil Oger Schloss SLK Satu Jore 190 84 274 VH RH-F A 1
Estrellest Chic Clear SLK Erik Mäesep 187 87 274 VH RH-F A 2
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhanen 171 90 261 H RH-F A 3
Fluss-Strand Pandora SLK Susanna Tavela 176 80 256 H RH-F A 4
RH-F jälg / tracking RH-F B                                                                    Kohtunik / Judge Digna Schoonenboom (A & B)
Ruutipussi Akariina MAL Kirsi Karmala 177 82 259 H RH-F B 1
RH-T varinguotsing / rubble search- RH-T V & A                                 Kohtunik / Judge Pavel Sabacky (A & B)
Margman Avatar SLK Piret Koor 82 88 170 H RH-T V 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 169 88 257 H RH-T A 1
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 76     - katkestas  

 

RH-FL V autasustamine

RH-FL A autasustamine

RH-FL B autasustamine

RH-F V autasustamine

RH-F A autasustamine

RH-T V autasustamine

RH-T A autasustamine

Palju õnne kõigile edukate soorituste puhul! Congratulations to all for the successful test results!

IPO-R RH-W ja VP võistlused veetöös - tulemused lisatud!

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 9-10.juulil IPO-R RH-W ja VP võistlused veetöös Harjumaal, Raku järve ääres

Kohtunikud:
Monika Rusing (FCI), klassid IPO-R RH-W V ja A
Margot Luukas (FCI), klassid VP1, VP2, VP3

Peakorraldaja Õie Soovik

VP VÕISTLUSE TULEMUSED

Koera nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus Koht
My Brand Coco Rocha LAB Keiju-Karin Rinne 91 VH VP1 1
Margman Qupido  SLK Helen Kommussar 90 VH VP1 2
Danhunde Athenaarabella SLK Maren Pärn 89 H VP1 3
Kuuluisa Hertta-Akka LAN Marika Koski 79 R VP1 4
Kuuluisa Hiphei Hurrikaani LAN Disa Leppä 78 R VP1 5
Raven Darkholme Du Rocher Des Ducs HLK Karin Jagant 74 R VP1 6
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 88 H VP2 1
Zebulons Wick Rocks SIL Aet Toose 98 V VP3 1
My Brand Discover The World LAB Kersti Kuusk 92 VH VP3 2
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 91 VH VP3 3
Margman Acapella SLK Piret Koor 90 VH VP3 4
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 86 H VP3 5
Follow The Leader Dashing Earl BC Anneli Aasa 71 R VP3 6
My Brand House of The Rising Sun LAB Kersti Kuusk 70 R VP3 7
White'n Black Gemstone Gilda LAN Marika Koski 37 MR - -

VP1 autasustamine

IPO-R RH-W VÕISTLUSE TULEMUSED

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Margman Avatar SLK Piret Koor 80 94 174 H
RH-W V
1
Follow The Leader Dashing Earl BC Anneli Aasa 94 70 164 H
RH-W V
2
Modern Sanvita BOX Angela Noor 88 72 160 H
RH-W V
3
Jepax Nora HLK Margot Luukas 196 95 291 V
RH-W A
1
Margman Leona SLK Marelle Kurvits 176 94 270 VH
RH-W A
2
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 190 76 266 H
RH-W A
3

FCI IPO-R RH-W V autasustamine

FCI IPO-R RH-W A autasustamine

Palju õnne tulemuste puhul ja suur-suur aitäh kõikidele osalejatele ning abilistele, kes võistluste läbiviimisel abiks olid! Järgmise korrani!

IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2022 & IPO-R võistlused - tulemused lisatud!

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2022 JA IPO-R VÕISTLUSED PÄÄSTEKOERTELE

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas Harjumaal 23.-24.aprill IPO-R võistlused maa-ala otsingus

Klassid: RH-FL B, A & V

Koostöös EKL-KKK-ga korraldati Eesti Meistrivõistlused (EMV) RH-FL B tasemel.
IPO-R Eesti Meister 2022 tiitlile võistlesid koerad, kes on kantud EST-registrisse.

Võistluste kohtunik Marko Brucan FCI, Sloveenia

Meistrivõistluste tulemused:

IPO-R Eesti Meistrid 2022 on hollandi lambakoer Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern ja koerajuht Margot Luukas!

Palju õnne meistritele!

Koeranimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 190 88 278 VH RH-FL B 1
Perfect Diamond Shadow Dog IVS Kris Heinsoo 190 79 269 RH-FL B 2
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 182 87 269 RH-FL B 3
Margman Virsik SLK Liis Kraut 157 84 241 H RH-FL B 4
Margman Leona SLK Marelle Kurvits 159 81 240 H RH-FL B 5
Margman Acapella SLK Piret Koor 158 80 238 R RH-FL B 6

 

IPO-R EMV 2022 autasustamine

IPO-R võistluste tulemused:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-FL A
Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 196 76 272 VH RH-FL A 1
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 179 91 270 VH RH-FL A 2
Margman Avatar SLK Piret Koor 173 77 250 RH-FL A 3
Pyydyskartanon Billa Bong TER Madis Kipper 144 73 217 R RH-FL A 4
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 158 61 - MR - -
RH-FL V
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 99 89 188 VH RH-FL V 1
Simba MIX Teunis Elbertus Tijsseling 80 96 176 H RH-FL V 2

IPO-R RH-FL A autasustamine

IPO-R RH-FL V autasustamine

Suurimad tänud kõikidele osalejatele ja abilistele, kes võistluste korraldamisesse panustasid!

Palju-palju õnne ilusate soorituste ja tulemuste puhul!

INT. IRO RESCUE DOG TESTING EVENT IPO-R RH-F and RH-FL

INT. IRO RESCUE DOG TESTING EVENT IPO-R RH-F and RH-FL

Time:                                    06.-07.10.2018
Categories:                           IPO-R RH-F E, A and B (tracking)
                                             IPO-R RH-FL E, A and B (area search)
Place:                                   Harju/Rapla County , Estonia
Tracks:                                 Kernu
Area Search:                         Pihali
Obedience and dexterity field: Pihali

Judges:                                J.Ternovec (SI), K.Skulj (SI)
Organizers:                          Estonian Search Dogs Club (Eesti Otsingukoerte Klubi)
Head organizer:                   Marika Reinol

Test results can be found here under this link!

 

RH-FL B awarding

RH-FL A awarding

RH-FL E awarding

RH-F E awarding

 

National rescue dog IPO-R test RH-FL 01.07.2017 results

NATIONAL IPO-R TEST

Time: 01.07.2017
Category: IPO-R RH-FL (area search)
Place: Raplamaa, Kohila Parish, Pihali Village
Judges: Monika Rusing (area search),
Margot Luukas (obedience and dexterity)

Photo by Mihkel Rikas

RESULTS

Dog Breed Dog handler A B Total Note Result
Saturain Quantum of Solace SRSZ Katrin Laaniste 93 87 180 VG RH-FL E
Stark Fassen Viktorija GSD Merike Võsu 142 75 217 S RH-FL A
Arabic z Pekla MAL Ingrid-Olga Verliin 170 85 255 G RH-FL A
Simba MIX Raina Jeeberg - DSQ - DSQ -
Siimline's Moonbow GR Reelika Kaasik 103 interrupted - interrupted -
Sculpadog Ahora Mismo MAL Teus Tijsseling 104 81 - UN -
Margman Nacre GSD Piret Koor 160 70 230 S RH-FL B
Margman Acapella GSD Piret Koor 176 83 259 G RH-FL B
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 165 92 257 G RH-FL B

Result of the International IRO Testing Event in Finland

10-11th of June 2017 an International IRO Testing Event took place in Finland at Porvoo where our members Kris Hensoo and Ruppert achieved in area search RH-FL B result, 265 points and 4th place. The judge was Charlotte Kranz from Austria. Congratulations for such a great achievement!

Photo by Margot Luukas

 

IRO MRT Rubble Preparation in Helsinki 22.-24.05.2017

On 22-24 May 2017 IRO Module 2 MRT Rubble Preparation and veterinary training was held in Finland. The instructors of the module wered Steve Buckley (UK), Dušan Weber (SI), Ralf Gilles (DE) and veterinarian Nina Ambroz (SI). Module course was arranged by FRFK9 and practical work was carried out in the rubble fields of Espoo, Helsinki and Vantaa. There were 5 participants from Finland and 2 participants from Estonia. The picture gallery by FRFK9 can be found here.

Photo by Anu Haveri

Important note from FCI Rescue Dogs Commission

FCI Rescue Dogs Commission has updated  the list of FCI judges since 01.05.2017.The list contains the information on the national and international FCI judges and can be found here

FCI Rescue Dogs Commission has informed national kennel organizations that IRO accepts again IPO-R A-level results judged by national rescue dog judges!  

Therefore it is no longer mandatory to have IPO-R A level result judged solely by IRO or FCI international judge in order to enter to the IRO tests in IRO calendar plan, instead of that A-level can be done with national judge.  

 

 

IPO-R CH 2017 and IPO-R area search and tracking competitions in Pihali 29-30 April 2017 results

ESTONIAN CHAMPIONSHIPS 2017 AND NATIONAL RESCUE DOGS COMPETITIONS IPO-R RH-FL and RH-F

Time: 29.-30.04.2017
Categories: IPO-R RH-FL B Estonian Championships 2017 in area search
IPO-R RH-FL E, A (area search) and RH-F B (tracking)
Place: Raplamaa, Kohila Parish, Pihali Village
Judges: Danielle Richard (Belgium), Margot Luukas (Estonia) class RH-FL E
Organizer: Estonian Search Dogs Club
Head organizer: Jaanika Jundas

Estonian Championships in area search RH-FL B were organized in cooperation with Estonian Kennel Union Dog Training Unit. The dogs who competed for the title IPO-R Estonian Master 2017 had to be recorded in Estonian Dog Pedigree registry and have had a result in RH-FL A. First time it was allowed to participate for the dogs who were not EST-regitered, as well foreign dogs, but they were not allowed to be awarded with the title. 

RESULTS:

IPO-R Estonian Championships 2017

Estonian IPO-R Masters in 2017 are dutch shepherd Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern and doghandler Margot Luukas!

 

Dog Breed Handler A  B Points Grade Result Place
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 170  91 261 H RH-FL B 1
Iines MIX Kirsi Myöhänen 180  70 250 H RH-FL B 2
Margman Niten SLK Piret Koor 167  80 247 H RH-FL B 3
Perfect Diamond Shadow Dog IVS Kris Heinsoo 145  74 219 R RH-FL B 4
Margman Acapella SLK Piret Koor 139  87   MR - -
Margman Nacre SLK Piret Koor 131  84   MR - -
Musanterin Qide ROT Rina Leo-Granström 136  70   MR - -

 

 IPO-R CH 2017 awarding - photo by Mihkel Rikas

IPO-R national competitions

Dog Breed Handler A  B Points Grade Result Place
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 200  92 292 V RH-F B 1
Margman Wildfire Wanda SLK Monika Rusing 110  79   MR    
Nafani Kraig BC Liubov Petrushina 187  90 277 VH RH-FL A 1
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 160  92 252 H RH-FL A 2
Norbon Hill Bell Olive Nuare LAB Aili Kivinurm 175  75 250 H RH-FL A 3
Flatout Fabled SIL Virve Lipsanen 145  64   MR    
Simba MIX Raina Jeeberg 101  72   MR    
Stark Fassen Viktorija SLK Merike Võsu 96  74   MR    
Arabic Z Pekla MAL Ingrid-Olga Verliin 95  95 190 VH RH-FL E 1
Flutwelle Winky SLK Anni Renno 93  92 185 VH RH-FL E 2
Saturain Quantum Of Solace SSN Katrin Laaniste 90  53   MR    

 

 RH-F B tracking awarding - photo by Mihkel Rikas

RH-FL A awarding - photo by Mihkel Rikas

RH-FL E awarding - photo by Mihkel Rikas

Celebration cake - photo by Mihkel Rikas

After the closing ceremony and for the celebration of the International Search and Rescue Dog day a tasty cake was offered, made by Pagaripoisid!

Congratulations to all participants!

We thank very much our judges, organizers, figurants, track layers, group people with dogs and everybody else who helped us in organisation of this event!