Eesti Otsingukoerte Klubi

Maa-ala otsingu õppepäev 1.oktoobril

FCI päästekoerte maailmameistrivõistlused Itaalias

Põgus tagasivaade 17.-21.augustil Itaalias Provaglio D'Iseo's toimunud FCI päästekoerte maailmameistrivõistlustele, mis toimusid FCI egiidi all IPO-R individuaalaladel esmakordselt. Kokku osales kolmel alal 78 võistlejat 17 riigist, samuti võttis osa üks võistleja, kes ei esindanud ühtegi riiki. Korraldajaks Itaalia rahvuslik kennelorganisatsioon Ente Nazionale della Cinofilia Italiana.
Võistluste kohtunikeks olid rahvusvahelised FCI IPO-R kohtunikud: maa-ala otsingus Petra Covic Horvaatiast, varingu otsingus Daniel Sedlak Tšehhist, jäljeajamises Danielle Richard Belgiast ning kuulekust ja osavust hindas Frans Jansen Hollandist.

Eestit esindasid kaks võistluspaari: maa-ala otsingus Monika Rusing saksa lambakoeraga Margman Luminosa ja varingu otsingus Margot Luukas hollandi lühikarvalise lambakoeraga Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern. Meeskonna kapteniks oli Mihkel Rikas ning rahvuslikku meeleolu lõid ja lippu aitasid kõrgel hoida kohapeale kaasa elama tulnud fänniklubi.
 
 

IRO TEST 2022 - tulemused lisatud!

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas Harjumaal 3.-4.septembril rahvusvahelise IRO testi, kus sai ennast proovile panna kolmel IPO-R alal.

Klassid:

  • RH-F B, A & V - jälg
  • RH-FL B, A & V - maa-alaotsing
  • RH-T V, A - varinguotsing

Kohtunikud:

Pavel Sabacky, Tšehhi
Digna Schoonenboom, Holland

Kohtunikukandaadid:
Kirsi Myöhänen, Soome
Kristyna Sedlakova, Tšehhi
Margot Luukas, Eesti

TULEMUSED TEST RESULTS (lingilt avaneb pdf)

IRO testi  tulemused/ list of results    03.-04.09.2022 Tuula, Harjumaa 
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Dog name Breed Doghandler Total Grade Result Place
RH-FL maa-ala otsing / area search RH-FL V                                    Kohtunik / Judge Digna Schoonenboom (A ja B)
Quick Deabei BC Kertlin Kallasmaa 88 91 179 H RH-FL V 1
Margman Qupido SLK Helen Kommussar 94 81 175 H RH-FL V 2
Allsaare Helavisa SLK Ene Sikk 83 91 174 H RH-FL V 3
Karolegotto Ocean To Ocean RVK Kristina Paaksi 90 81 171 H RH-FL V 4
RH-FL maa-ala otsing / area search RH-FL A                                  Kohtunikud / Judges Pavel Sabacky (A) & Digna Schoonenboom (B)
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 173 86 259 H RH-FL A 1
Margman Artist SLK Erki Muru 159 72 231 R RH-FL A 2
Margman Heston Harrington SLK Marika Reinol 150 57 - MR - -
Raven Darkholme Du Rocher Des Ducs HLK Karin Jagant 190   190 VH RH-FL A N  
RH-FL maa-ala otsing / area search RH-FL B                                    Kohtunikud / Judges Pavel Sabacky (A) & Digna Schoonenboom (B)
Noseworks Ukko SLK Kirsi Myöhanen 175 92 267 H RH-FL B 1
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 177 87 264 H RH-FL B 2
Margman Acapella SLK Piret Koor 174 90 264 H RH-FL B 3
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 180 83 263 H RH-FL B 4
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 163 92 255 H RH-FL B 5
Margman Virsik SLK Liis Kraut 119 81 - MR - -
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 121 70 - MR - -
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 94 74 - MR - -
RH-F jälg / tracking RH-F V                                                                    Kohtunik / Judge Pavel Sabacky (A & B)
Wunderstern Supernova SLK Anne Aasmaa-Erisalu 89 71 160 H RH-F V 1
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 64 71 - MR -  
Uni Oger Schloss SLK Viire Hints 15     - katkestas  
Briskness Unique BC Ritva Holmström 86   86 H RH-F V N  
RH-F jälg / tracking RH-F A                                                                    Kohtunikud / Judges Digna Schoonenboom (A) ja Pavel Sabacky (B)
Devil Oger Schloss SLK Satu Jore 190 84 274 VH RH-F A 1
Estrellest Chic Clear SLK Erik Mäesep 187 87 274 VH RH-F A 2
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhanen 171 90 261 H RH-F A 3
Fluss-Strand Pandora SLK Susanna Tavela 176 80 256 H RH-F A 4
RH-F jälg / tracking RH-F B                                                                    Kohtunik / Judge Digna Schoonenboom (A & B)
Ruutipussi Akariina MAL Kirsi Karmala 177 82 259 H RH-F B 1
RH-T varinguotsing / rubble search- RH-T V & A                                 Kohtunik / Judge Pavel Sabacky (A & B)
Margman Avatar SLK Piret Koor 82 88 170 H RH-T V 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 169 88 257 H RH-T A 1
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 76     - katkestas  

 

RH-FL V autasustamine

RH-FL A autasustamine

RH-FL B autasustamine

RH-F V autasustamine

RH-F A autasustamine

RH-T V autasustamine

RH-T A autasustamine

Palju õnne kõigile edukate soorituste puhul! Congratulations to all for the successful test results!

IPO-R RH-W ja VP võistlused veetöös - tulemused lisatud!

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 9-10.juulil IPO-R RH-W ja VP võistlused veetöös Harjumaal, Raku järve ääres

Kohtunikud:
Monika Rusing (FCI), klassid IPO-R RH-W V ja A
Margot Luukas (FCI), klassid VP1, VP2, VP3

Peakorraldaja Õie Soovik

VP VÕISTLUSE TULEMUSED

Koera nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus Koht
My Brand Coco Rocha LAB Keiju-Karin Rinne 91 VH VP1 1
Margman Qupido  SLK Helen Kommussar 90 VH VP1 2
Danhunde Athenaarabella SLK Maren Pärn 89 H VP1 3
Kuuluisa Hertta-Akka LAN Marika Koski 79 R VP1 4
Kuuluisa Hiphei Hurrikaani LAN Disa Leppä 78 R VP1 5
Raven Darkholme Du Rocher Des Ducs HLK Karin Jagant 74 R VP1 6
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 88 H VP2 1
Zebulons Wick Rocks SIL Aet Toose 98 V VP3 1
My Brand Discover The World LAB Kersti Kuusk 92 VH VP3 2
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 91 VH VP3 3
Margman Acapella SLK Piret Koor 90 VH VP3 4
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 86 H VP3 5
Follow The Leader Dashing Earl BC Anneli Aasa 71 R VP3 6
My Brand House of The Rising Sun LAB Kersti Kuusk 70 R VP3 7
White'n Black Gemstone Gilda LAN Marika Koski 37 MR - -

VP1 autasustamine

IPO-R RH-W VÕISTLUSE TULEMUSED

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Margman Avatar SLK Piret Koor 80 94 174 H
RH-W V
1
Follow The Leader Dashing Earl BC Anneli Aasa 94 70 164 H
RH-W V
2
Modern Sanvita BOX Angela Noor 88 72 160 H
RH-W V
3
Jepax Nora HLK Margot Luukas 196 95 291 V
RH-W A
1
Margman Leona SLK Marelle Kurvits 176 94 270 VH
RH-W A
2
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 190 76 266 H
RH-W A
3

FCI IPO-R RH-W V autasustamine

FCI IPO-R RH-W A autasustamine

Palju õnne tulemuste puhul ja suur-suur aitäh kõikidele osalejatele ning abilistele, kes võistluste läbiviimisel abiks olid! Järgmise korrani!

IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2022 & IPO-R võistlused - tulemused lisatud!

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2022 JA IPO-R VÕISTLUSED PÄÄSTEKOERTELE

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas Harjumaal 23.-24.aprill IPO-R võistlused maa-ala otsingus

Klassid: RH-FL B, A & V

Koostöös EKL-KKK-ga korraldati Eesti Meistrivõistlused (EMV) RH-FL B tasemel.
IPO-R Eesti Meister 2022 tiitlile võistlesid koerad, kes on kantud EST-registrisse.

Võistluste kohtunik Marko Brucan FCI, Sloveenia

Meistrivõistluste tulemused:

IPO-R Eesti Meistrid 2022 on hollandi lambakoer Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern ja koerajuht Margot Luukas!

Palju õnne meistritele!

Koeranimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 190 88 278 VH RH-FL B 1
Perfect Diamond Shadow Dog IVS Kris Heinsoo 190 79 269 RH-FL B 2
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 182 87 269 RH-FL B 3
Margman Virsik SLK Liis Kraut 157 84 241 H RH-FL B 4
Margman Leona SLK Marelle Kurvits 159 81 240 H RH-FL B 5
Margman Acapella SLK Piret Koor 158 80 238 R RH-FL B 6

 

IPO-R EMV 2022 autasustamine

IPO-R võistluste tulemused:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-FL A
Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 196 76 272 VH RH-FL A 1
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 179 91 270 VH RH-FL A 2
Margman Avatar SLK Piret Koor 173 77 250 RH-FL A 3
Pyydyskartanon Billa Bong TER Madis Kipper 144 73 217 R RH-FL A 4
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 158 61 - MR - -
RH-FL V
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 99 89 188 VH RH-FL V 1
Simba MIX Teunis Elbertus Tijsseling 80 96 176 H RH-FL V 2

IPO-R RH-FL A autasustamine

IPO-R RH-FL V autasustamine

Suurimad tänud kõikidele osalejatele ja abilistele, kes võistluste korraldamisesse panustasid!

Palju-palju õnne ilusate soorituste ja tulemuste puhul!

Eesti saksa lambakoerte IPO-R MV 2021

Eesti Saksa Lambakoerte IPO-R MV võistlused toimusid 30.-31.oktoobril 2021, kohtunik Ann-Marie Melin (FCI) Rootsist.

TULEMUSED / RESULTS:

Koer Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
RH-FL maa-ala otsing / area search
Amy's White Rose von den HH HLK Margot Luukas 194 90 284 VH RH-FL B 1.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 194 83 277 VH RH-FL B 2.
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 193 79 272 VH RH-FL B 3.
Margman Acapella SLK Piret Koor 193 79 272 VH RH-FL B 4.
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 189 79 268 H RH-FL B 5.
Margman Leona SLK Marelle Kurvits 139 88 MR  -
Margman Avatar SLK Piret Koor 187 91 278 VH RH-FL A 1.
Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 194 80 274 VH RH-FL A 2.
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 149 75 224 R RH-FL A 3.
Blackneck's C'rapp MAL Liia Rikkinen 131 86  - MR  -  -
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep       DSQ    
Pyydyskartanon Billa Bong TER Madis Kipper 92 88 180 VH RH-FL V 1.
RH-F jälg / tracking
Jepax Nora HLK Margot Luukas 95 90 185 VH RH-F V 1.
Yacheero's Alpando Azimaro DOB Kaidi Juurik 85 80 165 H RH-F V 2.

ESLÜ MV esikolmik saksa lambakoerad RH FL-B

RH FL-B autasustamine

RH FL-A autasustamine

RH FL-V autasustamine

RH F-V autasustamine

IRO TEST 2021- tulemused lisatud/ results enclosed!

Kohtunik / Judge: Daniel Sedlak (CZ)

Asukoht / Location: Tuula, Saue vald, Harjumaa

Korraldaja / Organizer: Eesti Otsingukoerte Klubi
 
Peakorraldaja / Head Organizer: Helen Kommussar 
 
TULEMUSED / RESULTS
 
Koera nimi Tõug Omanik/ Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-F jälg / tracking
Estrellest Chic Clear SLK Erik Mäesep 93 96 189 VH RH-F V 1.
Blackneck's C'Rapp MAL Liia Rikkinen 90 88 178 H RH-F V 2.
Devil Oger Schloss SLK Satu Jore 89 77 166 H RH-F V 3.
Yacheero´s Alpando Azimaro DOB Kaidi Juurik 60 80 - MR -  
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 152 89 241 H RH-F A 1.
Jamosch Guard SLK Satu Jore - - - DSQ -  
RH-FL maa-ala otsing / area search
Blackneck's C'Rapp MAL Liia Rikkinen 92 72 164 H RH-FL V 1.
Hevossaaren Caaos HLK Heidi Nuust 175 70 245 H RH-FL-A 1.
Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 191 56 - MR -  
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 179 63 - MR -  
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 135 70 - MR -  
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 195 84 279 VH RH-FL B 1.
Margman Acapella SLK Piret Koor 183 86 269 H RH-FL B 2.
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 188 77 265 H RH-FL B 3.
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 170 72 242 RH-FL B 4.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 120 97 - MR -  
Margman Virsik SLK Liis Kraut 115 62 - MR -  
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 106 73 - MR -  
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 98 77 - MR -  

RH-FL B autasustamine

RH-FL A autasustamine

RH-FL V autasustamine

RH-F A autasustamine

RH-F V autasustamine

Mihkli pildigaleriid mõlemast võistluspäevast on leitavad Facebookist: 1.päev / 2.päev

Suured tänud kõikidele osalejatele ja abilistele, kes võistluste kordaminekule kaasa aitasid ja palju õnne edukatele tulemuste puhul!

IPO-R RH W ja VP võistlused 10.-11.07.2021 - tulemused lisatud!

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 10-11.juulil IPO-R RH-W ja VP võistlused veetöös Harjumaal, Raku järve ääres

Kohtunikud:
Aili Kivinurm, klassid VP1, VP2, VP3
Margot Luukas (FCI), klassid IPO-R RH-W V ja A

VP võistluse tulemused

VP1 autasustamine

VP2 autasustamine

VP3 autasustamine

Kõik tulemused:

Koer nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus Koht
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 100 V VP1 1.
Margman Avatar SLK Piret Koor 93 VH VP1 2.
Pyydyskartanon Billa Bong TER Madis Kipper 92 VH VP1 3.
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 91 VH VP1 4.
Sunntoya's Xanthe SLK Veikko Saari 89 H VP1 5.
Even Darker Crash MAL Susan Lindblom 49 MR - -
Jepax Nora HLK Margot Luukas 99 V VP2 1.
Follow The Leader Dashing Earl BC Anneli Aasa 92 VH VP2 2.
Margman Leona SLK Marelle Linde 79 R VP2 3.
Zebulons Wick Rocks SIL Aet Toose 70 R VP2 4.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 52 MR - -
Majakkasaaren Tuiverrus SIL Tuija Manninen 100 V VP3 1.
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 99 V VP3 2.
Margman Acapella SLK Piret Koor 91 VH VP3 3.
My Brand House Of The Rising Sun LAB Kersti Kuusk 59 MR - -

 

IPO-R RH-W võistluse tulemused

IPO-R RH-W V autasustamine

 

IPO-R RH-W A autasustamine

Kõik tulemused:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 84 86 170 H RH-W V 1.
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 72 87 159 R RH-W V 2.
Margman Acapella SLK Piret Koor 170 93 263 H RH-W A 1.
Margman Leona SLK Marelle Linde 156 92 248 H RH-W A 2.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 155 64 - MR -  

Palju õnne edukatele tulemuste puhul ja suur aitäh kõikidele osalejatele ning abilistele, kes võistluste läbiviimisel abiks olid!

Ürituste pildialeriid leiab Facebookist Mihkli galeriist!

IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2021 & IPO-R võistlused - tulemused lisatud!

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2021 JA IPO-R VÕISTLUSED PÄÄSTEKOERTELE

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldab Harjumaal 22.-23.mail IPO-R võistlused maa-ala otsingus

22.mail korraldatati koostöös EKL-KKK-ga Eesti Meistrivõistlused (EMV) RH-FL B tasemel.
IPO-R Eesti Meister 2021 tiitlile võistlesid koerad, kes on kantud EST-registrisse.
EMV võistluse kohtunik Margot Luukas (FCI)

Meistrivõistluste tulemused:

IPO-R Eesti Meistrid 2021 on saksa lambakoer Margman Viksik ja koerajuht Marii Pikkoja!

Palju õnne meistritele!

IPO-R Eesti Meistrid 2021

 IPO-R EMV autasustamine

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 186 84 270 VH RH-FL B 1
Coccinella Cane D'oro Italiano CC Livia Kask 182 81 263 H RH-FL B 2
Margman Acapella SLK Piret Koor 185 77 262 H RH-FL B 3
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 180 80 260 H RH-FL B 4
Margman Leona SLK Marelle Linde 141 87 228 R RH-FL B 5
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 148 72 220 R RH-FL B 6
Margman Virsik SLK Liis Kraut 112 77  - MR  -

23.mail korraldatati IPO-R võistlused RH-FL A tasemel.

Võistluse kohtunik Monika Rusing (FCI)

Võistluse tulemused

IPO-R RH-FL A autasustamine

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
Jepax Nora HLK Margot Luukas 172 84 256 H RH-FL A 1
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 155 86 241 H RH-FL A 2
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 158 82 240 H RH-FL A 3
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 147 77 224 R RH-FL A 4
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 73 79  - MR  -

Mihkli pildigaleriid mõlemast võistluspäevast on leitavad Facebookist: EMV pildid FL A pildid

Suur-suur aitäh kõikidele osalejatele ja abilistele, kes võistluste korraldamisesse panustasid!

Palju-palju õnne ilusate soorituste ja tulemuste puhul!