Otsing Jüri alevikus Rae vallas 16.06.2016

16.juuni õhtupoolikul vajati abi Jüri alevikus 94-aastase meesterahva otsingutel, mida kajastati ka meedia vahendusel (vt Postimehe artikkel)

Taas reageerisime Vabatahtliku Reservpäästerühma koosseisus, kus lisaks hulgale ahelikuotsijatele reageeris ka 2 koeratiimi. Otsitavat ei leitud. 

Otsing Karla külas Kose vallas 14.06.2016

Ööl vastu 14.juunit käivitas politsei Harjumaal Kose vallas ulatuslikud maastikuotsingud eelmisel päeval kadunuks jäänud 26-aastase meesterahva otsinguteks. Ligi 24 tunni vältel otsiti nii maast kui õhtust erinevate organisatsioonide koostöös. Vabatahtliku Reservpäästerühma kaudu reageeris otsingule 6 koeratiimi. Otsinguoperatsiooni käigus otsitavat ei leitud, kuid järgmisel päeval saadud info kohaselt asus meesterahvas mujal ning temaga oli kõik korras.

Otsing Maeru külas Keila vallas 07.10.2015

07.oktoori õhtul kell 21.15 helistati politseist teatega, et kadunud on inimene Keila vallas, Maeru külas. Kadunud oli 81-aastane meesterahvas, kes vist oli läinud metsa seenele. Kodust oli puudu üks ämber ja üks jalutuskepp. Vanahärra ise viletsa kuulmise ja nägemisega, hiljuti olnud miniinsult. On varemgi kadunud olnud ning leitud tavaliselt 200m-1,5 km raadiuses. Sündmusele reageeris Vabatahtliku Reservpäästerühma koosseisus kolm koerajuhti koos otsingukoertega ja 18 rühmaliiget. Sündmuskohale saabumisel toimusid maastikuotsingud kopteriga, samal ajal õnnestus teha kadumiskoha ümbruses kiire luure ning määratleda esmased otsingualad, kuhu siirduti otsima kohe kui kopter oli oma töö lõpetanud. Kell 02.40 paiku leidis ahelik otsitava neile määratud otsingualast, leiukoht asus linnulennul ligi 500 meetri kaugusel kodutalust võssakasvanud raiesmikualal. Taat oli tervise juures vaatamata pikale metsasviibimisele ja öistele miinuskraadidele ning arstiabi ei vajanud.

Delfi artikkel: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/fotod-harjumaal-otsiti-metsa-eksinud-meest-kopteriga-ja-vabatahtlike-abil?id=72649807

 

Otsing Kloogal Keila vallas 02.-03.oktoobril 2014

2.oktoobri öösel kella 01.00 paiku kutsuti otsingukoerad politseile appi Klooga järve piirkonda eelmisel õhtul kadunuks jäänud 65-aastase meesterahva otsingutele, kes pimeduse saabudes metsast välja pääsemiseks telefoni teel ise abi kutsumiseks häirekeskuse poole pöördus. Reageeris 3 päästekoerameeskonda ning tuginedes kannatanult saadud asukohakirjeldusele määratleti võimalik otsinguala ja alustati koos politseiüksustega otsinguid. Öise vahetuse vahetasid hommiku saabuse välja järgmised otsijad ning järgmisel päeval kella 16.00 paiku tuli teade, et kannatanu oli metsas iseseisvalt välja pääsenud. Kuna otsinguoperatsioon võttis üsna mastaapsed mõõtmed, siis kajastati seda aktiivselt ka meedia vahendusel, millest saab lähemalt lugeda siit: 

Otsing Pahkla külas Kohila vallas 11.-12.09.2014

11.septembri õhtul teatati Kohila vallast Pahkla külast päeval seeni korjama läinud 77-aastasest naisterahvast, kes ei olnud koju tagasi pöördunud. Reageeris 3 päästekoerameeskonda koos teiste RPR-i orienteerujatega, kes koostöös politsei, Kaitseliidu ja teiste vabatahtlikega öises metsas vanaprouat aidata otsisid. Otsingualana määratletud maa-alalt naist ei leitud ning otsingutega jätkati järgmisel hommikul. Õnneks leidis otsitav ise õige kodutee üles ning temaga oli kõik korras.

Otsing Lemmaru külas Vasalemma vallas 23.08.2014

23.augusti õhtul kutsuti otsingukoerad Vasalemma valda Lemmaru külasse samal päeval seenele läinud 84-aastast meesterahvast otsima. Eksinud inimesega oli politseil telefoniühendus, kuid ta ei osanud oma asukohta määratleda ning oli väga kurnatud. Otsiguid alustati sama-aegselt nii maalt koertega kui õhust helikopteriga. 4 päästekoerameeskonda koos orienteerujatega siirdusid läbi kammima piirkonda vastavalt mobiiltelefoni positsioneerimise andmetele. Maastik oli väga raskesti läbitav, märg ja soine ala, kohati läbitungimatu. Südaöö paiku tuli teade, et Õhuväe kopteri meeskonnal on õnnestunud võimalik kannatanu asukoht kindlaks teha. Koertele määratud otsingualast asus see ligi 1,5 kilomeetrit eemal ning politseil õnnestus kannatanu ka kopteri meeskonnalt saadud koordinaatidele tuginedes metsast välja tuua. 

Otsing Maidlas Saue vallas 20.-21.08.2014

20.augusti hilisõhtul reageerisime Maidlast tulnud väljakutsele, kus 49-aastane meesterahvas oli koos kaaslasega läinud hommikul seenele ja oli metsas viibides kaaslasega kontakti kaotanud. Maastikuotsingud vältasid kogu öö varahommikuni ning jätkusid veel järgmiselgi päeval. Reageeris 6 päästekoerameeskonda koos orienteerujatega. Otsijate leiuks öises metsas oli meesterahvale kuulunud punane ämber koos seentega ning samuti leiti järgmisel päeval ämbri juurde kuulunud plastmassist sang. Otsitavat ennast ei leitud.

Otsing Tallinnas Pääskülas 16.05.2014

16.mai öösel saime väljakutse eelmise päeva õhtul Hiiu hooldushaiglast lahkunud 84-aastase Asta otsinguteks. Arvatavalt võis otsitav viibida Pääsküla rabas, kus ta sageli järve ääres jalutamas käia tavatses. Reageeris 1 päästekoerameeskond koos orienteerujaga ning läbi kammiti järve ja haigla vahelised metsarajad, laudteed, sõiduteed, kraavikaldad ning haigla ümbrus. Tulemusi ei andnud ka kopteriga otsingud õhust ning otsimine lõpetati kell 04.37. Olime valmis otsinguid jätkama õhtul kui tuli teade, et naine on leitud ja temaga on kõik korras.

 

Otsing Tallinnas Kalmistu teel 24.02.2014

Vabariigi aastapäeval, 24.veebruari hommikul saime appikutse Tallinnasse Järvele Kalmistu teele, kus eelmise päeva õhtul ei olnud kodumajast jalutuskäigule läinud 78-aastane Jaan koju tagasi pöördunud. Lähedaste otsingud olid kestnud juba terve öö ning politsei otsustas laiendada otsinguala Viljandi maantee, Valdeku tänava ja raudtee piirkonnas kaasates vabatahtlikud. Reageeris 6 päästekoerameeskonda koos orienteerujatega, kes otsisid etteantud alad läbi kannatanut leidmata.

Nagu hiljem ajakirjanduse vahendusel selgus oli vanahärrat jalutuskäigul tabanud terviserike ning ta oli haiglasse toimetatud juba kadumise päeva õhtul.

Otsing Paunkülas Kõue vallas 30.11.2013

Laupäeval, 30.novembri õhtul veidi enne 20.00 tuli teade Ida-Harju politseiosakonnast, et Paunküla hooldekodust on kella 16.00 paiku kaduma läinud vanem naisterahvas, kelle leidmiseks vajati lisajõude. Reservpäästerühma koosseisus reageeris sündmusele 5 koerajuhti koos otsingukoerte ja orienteerujatega. Otsingud koertega lõpetati pühapäeva hommikul kella 5 paiku, Postimehe andmetel leiti kadunud naisterahvas pühapäeval kell 11.34 Paunkülas Pirita jõest uppununa.

Otsing Raasiku vallas 14.11.2013

13.novembri hilisõhtul kell 23.00 saime Vabatahtliku Reservpäästerühma kaudu häireteate, et Raasiku kandis Kalesi külas on kolmapäeva lõunast 90-aastane proua kadunud. Elukoht oli keset rabasid ja metsi ning kuhu poole ta suunduda võis ei olnud aimu kellelgi. 14.novembri hommikul jätkati öösel politsei poolt alustatud otsinguid ning sündmusele reageeris 3 koerajuhti koos otsingukoertega. Sündmuskohale jõudes tuli peagi aga teade vanaproua leidmisest Tallinn-Tartu maantee äärest, kus teda märkas liikumas üks veokijuht.

Sündmusest on avaldanud kokkuvõtte Ida-Harjumaa nädalaleht "Sõnumitooja", loe artiklit siit.

Otsing Pärnu lähistel 20.09.2013

20.septembri hilisõhtul reageeriti väljakutsele Pärnusse, kus Ehitajate teega külgnevasse rabasse oli eksinud sama päeva hommikul metsa läinud 74-aastane naisterahvas, kellega telefoniühendus samuti puudus. Öösel sõitis välja RPRi koosseisus üks otsingumeeskond koos orienteeruja ja sündmusejuhiga ning alustati maastikuotsinguid. Varahommikul õnnestus eksinul leida õige teeots ning kannatanu tuli iseseisvalt rabast välja. 

Otsing Kiisal Saku vallas 18.09.2013

18.septembri õhtupoolikul said koerajuhid politseilt Vabatahtliku Reservpäästerühma kaudu väljakutse Saku valda Kiisa aleviku lähistele, kus metsa oli ära eksinud 82-aastane seenele läinud meesterahvas. Otsingule reageeris 5 koerajuhti koos RPRi orienteerujatega. Peale ligi 3 tundi pimeduses väldanud maastikuotsinguid leidis otsingumeeskond koosseisus koerajuht Monika Rusing koos Brigittaga ja orienteeruja Erki Muru eksinud meesterahva.

Otsing Parilas Anija vallas 14.08.2013

14.augustil 2013 said koerajuhid väljakutse Harjumaale Anija valda Parila külasse, kus eelmisel päeval metsa läinud 69-aastane mees ei olnud koju tagasi pöördunud. Reageeris 5 päästekoerameeskonda ning talu ümbrus ja läheduses olev mets sai pimeda saabumiseni läbi otsitud. Otsitavat ei leitud.

Otsing Mallaveres Raasiku vallas 17.04.2013

17.aprillil 2013 kella 15 paiku anti otsingukoertele häire otsinguks Raasiku vallas, Mallavere külas.

Otsitavaks 32 aastane mees, kes oli hommikul metsa läinud. Põhjust muretsemiseks oli ja nii kutsuti appi vabatahtlikud.

RPR-st reageerisid sündmusejuht Marko Lipp, 14 otsijat ja 5 koeratiimi.

Esimesed koeratiimid jõudsid sündmuskohale kell 17, kus kiirelt jaotati alad ja suunduti otsima.  Metsa-ala oli ligi 12 km ulatuses alguspunktist, mets peamiselt võsastunud ja märg lehtmets. Liikumist nii inimestel kui koertel raskendas veelgi ca 15 cm paksune märg püdel lumi, mille all omakorda samasugune kiht vett. Vaid kohati oli olukord veidi parem.

Poole seitsme paiku liitus otsinguga ka helikopter.Helikopteri hääl oli seekord otsustav tegur metsas redutajale. Kopteri hääle peale tuli mees metsast iseseisvalt välja - tema tervis oli korras ja midagi hullu temaga juhtunud ei olnud! Kell 19 kutsuti koeratiimid metsast välja.Taas üks sündmus õnneliku lõpuga!