Otsing Pahkla külas Kohila vallas 11.-12.09.2014

11.septembri õhtul teatati Kohila vallast Pahkla külast päeval seeni korjama läinud 77-aastasest naisterahvast, kes ei olnud koju tagasi pöördunud. Reageeris 3 päästekoerameeskonda koos teiste RPR-i orienteerujatega, kes koostöös politsei, Kaitseliidu ja teiste vabatahtlikega öises metsas vanaprouat aidata otsisid. Otsingualana määratletud maa-alalt naist ei leitud ning otsingutega jätkati järgmisel hommikul. Õnneks leidis otsitav ise õige kodutee üles ning temaga oli kõik korras.

Otsing Lemmaru külas Vasalemma vallas 23.08.2014

23.augusti õhtul kutsuti otsingukoerad Vasalemma valda Lemmaru külasse samal päeval seenele läinud 84-aastast meesterahvast otsima. Eksinud inimesega oli politseil telefoniühendus, kuid ta ei osanud oma asukohta määratleda ning oli väga kurnatud. Otsiguid alustati sama-aegselt nii maalt koertega kui õhust helikopteriga. 4 päästekoerameeskonda koos orienteerujatega siirdusid läbi kammima piirkonda vastavalt mobiiltelefoni positsioneerimise andmetele. Maastik oli väga raskesti läbitav, märg ja soine ala, kohati läbitungimatu. Südaöö paiku tuli teade, et Õhuväe kopteri meeskonnal on õnnestunud võimalik kannatanu asukoht kindlaks teha. Koertele määratud otsingualast asus see ligi 1,5 kilomeetrit eemal ning politseil õnnestus kannatanu ka kopteri meeskonnalt saadud koordinaatidele tuginedes metsast välja tuua. 

Otsing Maidlas Saue vallas 20.-21.08.2014

20.augusti hilisõhtul reageerisime Maidlast tulnud väljakutsele, kus 49-aastane meesterahvas oli koos kaaslasega läinud hommikul seenele ja oli metsas viibides kaaslasega kontakti kaotanud. Maastikuotsingud vältasid kogu öö varahommikuni ning jätkusid veel järgmiselgi päeval. Reageeris 6 päästekoerameeskonda koos orienteerujatega. Otsijate leiuks öises metsas oli meesterahvale kuulunud punane ämber koos seentega ning samuti leiti järgmisel päeval ämbri juurde kuulunud plastmassist sang. Otsitavat ennast ei leitud.

Otsing Tallinnas Pääskülas 16.05.2014

16.mai öösel saime väljakutse eelmise päeva õhtul Hiiu hooldushaiglast lahkunud 84-aastase Asta otsinguteks. Arvatavalt võis otsitav viibida Pääsküla rabas, kus ta sageli järve ääres jalutamas käia tavatses. Reageeris 1 päästekoerameeskond koos orienteerujaga ning läbi kammiti järve ja haigla vahelised metsarajad, laudteed, sõiduteed, kraavikaldad ning haigla ümbrus. Tulemusi ei andnud ka kopteriga otsingud õhust ning otsimine lõpetati kell 04.37. Olime valmis otsinguid jätkama õhtul kui tuli teade, et naine on leitud ja temaga on kõik korras.

 

Otsing Tallinnas Kalmistu teel 24.02.2014

Vabariigi aastapäeval, 24.veebruari hommikul saime appikutse Tallinnasse Järvele Kalmistu teele, kus eelmise päeva õhtul ei olnud kodumajast jalutuskäigule läinud 78-aastane Jaan koju tagasi pöördunud. Lähedaste otsingud olid kestnud juba terve öö ning politsei otsustas laiendada otsinguala Viljandi maantee, Valdeku tänava ja raudtee piirkonnas kaasates vabatahtlikud. Reageeris 6 päästekoerameeskonda koos orienteerujatega, kes otsisid etteantud alad läbi kannatanut leidmata.

Nagu hiljem ajakirjanduse vahendusel selgus oli vanahärrat jalutuskäigul tabanud terviserike ning ta oli haiglasse toimetatud juba kadumise päeva õhtul.

Otsing Paunkülas Kõue vallas 30.11.2013

Laupäeval, 30.novembri õhtul veidi enne 20.00 tuli teade Ida-Harju politseiosakonnast, et Paunküla hooldekodust on kella 16.00 paiku kaduma läinud vanem naisterahvas, kelle leidmiseks vajati lisajõude. Reservpäästerühma koosseisus reageeris sündmusele 5 koerajuhti koos otsingukoerte ja orienteerujatega. Otsingud koertega lõpetati pühapäeva hommikul kella 5 paiku, Postimehe andmetel leiti kadunud naisterahvas pühapäeval kell 11.34 Paunkülas Pirita jõest uppununa.

Otsing Raasiku vallas 14.11.2013

13.novembri hilisõhtul kell 23.00 saime Vabatahtliku Reservpäästerühma kaudu häireteate, et Raasiku kandis Kalesi külas on kolmapäeva lõunast 90-aastane proua kadunud. Elukoht oli keset rabasid ja metsi ning kuhu poole ta suunduda võis ei olnud aimu kellelgi. 14.novembri hommikul jätkati öösel politsei poolt alustatud otsinguid ning sündmusele reageeris 3 koerajuhti koos otsingukoertega. Sündmuskohale jõudes tuli peagi aga teade vanaproua leidmisest Tallinn-Tartu maantee äärest, kus teda märkas liikumas üks veokijuht.

Sündmusest on avaldanud kokkuvõtte Ida-Harjumaa nädalaleht "Sõnumitooja", loe artiklit siit.

Otsing Pärnu lähistel 20.09.2013

20.septembri hilisõhtul reageeriti väljakutsele Pärnusse, kus Ehitajate teega külgnevasse rabasse oli eksinud sama päeva hommikul metsa läinud 74-aastane naisterahvas, kellega telefoniühendus samuti puudus. Öösel sõitis välja RPRi koosseisus üks otsingumeeskond koos orienteeruja ja sündmusejuhiga ning alustati maastikuotsinguid. Varahommikul õnnestus eksinul leida õige teeots ning kannatanu tuli iseseisvalt rabast välja. 

Otsing Kiisal Saku vallas 18.09.2013

18.septembri õhtupoolikul said koerajuhid politseilt Vabatahtliku Reservpäästerühma kaudu väljakutse Saku valda Kiisa aleviku lähistele, kus metsa oli ära eksinud 82-aastane seenele läinud meesterahvas. Otsingule reageeris 5 koerajuhti koos RPRi orienteerujatega. Peale ligi 3 tundi pimeduses väldanud maastikuotsinguid leidis otsingumeeskond koosseisus koerajuht Monika Rusing koos Brigittaga ja orienteeruja Erki Muru eksinud meesterahva.

Otsing Parilas Anija vallas 14.08.2013

14.augustil 2013 said koerajuhid väljakutse Harjumaale Anija valda Parila külasse, kus eelmisel päeval metsa läinud 69-aastane mees ei olnud koju tagasi pöördunud. Reageeris 5 päästekoerameeskonda ning talu ümbrus ja läheduses olev mets sai pimeda saabumiseni läbi otsitud. Otsitavat ei leitud.

Otsing Mallaveres Raasiku vallas 17.04.2013

17.aprillil 2013 kella 15 paiku anti otsingukoertele häire otsinguks Raasiku vallas, Mallavere külas.

Otsitavaks 32 aastane mees, kes oli hommikul metsa läinud. Põhjust muretsemiseks oli ja nii kutsuti appi vabatahtlikud.

RPR-st reageerisid sündmusejuht Marko Lipp, 14 otsijat ja 5 koeratiimi.

Esimesed koeratiimid jõudsid sündmuskohale kell 17, kus kiirelt jaotati alad ja suunduti otsima.  Metsa-ala oli ligi 12 km ulatuses alguspunktist, mets peamiselt võsastunud ja märg lehtmets. Liikumist nii inimestel kui koertel raskendas veelgi ca 15 cm paksune märg püdel lumi, mille all omakorda samasugune kiht vett. Vaid kohati oli olukord veidi parem.

Poole seitsme paiku liitus otsinguga ka helikopter.Helikopteri hääl oli seekord otsustav tegur metsas redutajale. Kopteri hääle peale tuli mees metsast iseseisvalt välja - tema tervis oli korras ja midagi hullu temaga juhtunud ei olnud! Kell 19 kutsuti koeratiimid metsast välja.Taas üks sündmus õnneliku lõpuga!

Otsing Tallinna linnas 03.03.2013

Pühapäeval, 3.märtsil 2013 said koerajuhid väljakutse Tallinna linna, kus abi vajati 85-aastase vanaproua otsingutel, kes oli kadunud  reedest. Otsingule reageeris RPRi koosseisus 10 koerajuhti koos 8 otsingukoeraga. Otsingu eesmärk oli välja selgitada, et kadunud memm ei viibi abitus olekus kesklinna piirkonnas  Siselinna kalmistul, Sõjaväe kalmistul ja Baltika kvartali tühermaal. Läbiotsitud maa-aladelt naist ei leitud.

Delfi andmetel leiti kadunud vanaproua siiski sama päeva õhtul üles.

Otsing Kostiveres Jõelähtme vallas 16.01.2013

16.jaanuari öösel saime politseilt abipalve reageerimiseks Jõelähtme valda Kostiveresse, kus otsiti eelmisel päeval kodust lahkunud 10-aastast poissi, kes ei olnud hilisõhtuks koju naasenud. RPRi koosseisus reageeris 6 koeratiimi ja 4 orienteerujat, kes asusid kontrollima Kostivere jõe äärseid ja külgnevaid alasid ning samuti alevikus tühjaltseisvaid ja mahajäetud hooneid. Hommikul kell 6.45 tuli teade, et poisi asukoht on kindlakstehtud ning temaga oli kõik korras.

Otsing Arukülas Raasiku vallas 16.12.2012

Pakaselisel talvepäeval 16.detsembril 2012 käisid 5 koertega otsingutiimi Vabatahtliku Reservpäästerühma koosseisus otsimas 1939.aastal sündinud meesterahvast, kes oli mõned päevad varem kadunuks jäänud Arukülas Raasiku vallas. Tuginedes politseilt ja lähedastelt saadud infole otsiti läbi võimalikud alad, kuhu kadunuke võis liikuda, kuid tulemusi kahjuks ei olnud.

Politsei abipalvet teadmata kadunud isiku otsimiseks näeb siit.

Kadunud isik leiti 2.jaanuaril 2013, kuid kahjuks mitte enam elavana.

Otsing Pakri poolsaarel 05.09.2012

05.septembril 2012 käisid otsingukoerad väljakutsel Harjumaal Pakri poolsaarel, kus abistati politseid kadunud meesterahva otsingutel poolsaare tipuosas ligikaudu 1 km2 suurusel maa-alal. RPR-i koosseisus reageeris 6 koeratiimi - Pille & Escort, Heli & Exe, Kadri & Perri,  Margot & Alfix, Kristi & Skippy ning Jaakko & Argon, lisaks ka 12 ahelikotsijat-orienteerujat ning sündmust juhtis Õie.

Otsitavat ei leitud ning juhtumi asjaoludega tegeleb edasi politsei.

Lisatud mõned pildid otsingust, vaata siit!